Falešná identifikace je brzda

Identifikace s někým, nebo s něčím, nás brzdí od našeho skutečného potenciálu, od naší cesty, není to dobře ani špatně, není to problém, jen se tím odkláníme od toho, kým ve skutečnosti jsme.

Odpor, nebo potlačení, v sobě přináší odliv energie.
Životní energie schází, člověk je smutný, depresivní, pokud není na své cestě, dělá něco, co ho nebaví, nevyživuje zevnitř, ani venku, jen pro ostatní, aby byl správný, dělal všechno správně, a je smířen s tím, že je nutné jít proti sobě, protože jiná cesta neexistuje. Je to iluze. 

 

Všimněte si, že lidé, kteří měli v nějaké oblasti, ten největší strach a odpor, se po uvědomění právě touto oblastí zabývají, neboť pochopili, že stejně tak, jako naplňovat se odporem a strachem, je možné projít tím a naplnit se láskou. V potlačené části sebe sama leží poklad, je to nevylovená životní energie a životní naplnění.

Jak najít svou vlastní cestu?
Potenciál se skrývá ve využití 100% energie naší mysli, duše i těla. Je proto důležité vědět, že pokud jsem přišla v ženském těle, je můj potenciál ukryt v ženství a zrovna tak opačně. Rozvíjet potřebujeme obě části, tedy nikoli pouze ženskou, empatickou a proměnlivou energii, ale potřebujeme i pevný bod, pevný základ – pevnost muže. Jeho rozhodnost, jeho sílu, jeho zaměření se na určité poslání a cíl. Uvolněná žena tvoří cestu plnou radosti a plodnosti, přestane být vyčerpaná, závislá na vnějším ocenění, neboť má dost energie vytvářet si naplnění uvnitř sebe. Pevný muž, zase dostává nekonečný svobodný prostor, kam může odcházet za větším cílem, než je cíl zůstat celý život poblíž své matky (posléze partnerky). Už nevyhledává bezpečí a naplnění skrze mateřskou energii, ale stává se sám bezpečím a pevností. Každý z nás pak pokračujeme dál a dál, neustále rozšiřujeme svůj prostor, opouštíme hranice zastaralého myšlení a naplňujeme se skrze to, co nás baví, co milujeme a co nám dělá v životě radost. 

Užívejte si proto svou jedinečnost, nebojte se jí projevit a vyjít s ní do světa, dovolte těm, kteří tuto vaši proměnu nezvládnou, aby se odpojili z vaší cesty. Někteří dočasně a někteří navždy - uvolní cestu novému ve Vašem životě.

Nesejde na tom, že to máme každý jinak.
V rozmanitosti je síla, která nás nerozděluje, ale spojuje do jediného bodu, kde jsme všichni jedním.

Shumavan