Já to VÍM, ale nevím co s tím dělat dál

Lidé, co už všechno, co se o svém vnitřním světě dozvěděli, VÍ, ale NEVÍ, co s tím dělat dál, to je specifická skupina, která po shrnutí všech příčin, přesvědčení, emocí, strachů, témat i naznačení změn, ke kterým je třeba vykročit očekává stále změnu zvenčí. Že se svět změní, že se lidé kolem změní, že to změní průvodce v terapii, případně že to změní oni sami hlavou, nebo silou vůle. Jsou to lidé velmi inteligentní, zvyklí promýšlet detaily, plány i budoucnost, pod silnou kontrolou vlastní hlavy.

 

To, co VÍ, je hlava. To, co NEVÍ, je srdce. Je to totiž zcela nový způsob života, pustit se hlavy, nevědět, co dělat a přesto jít a udělat ten krok do neznáma - TVOŘIT. Změnu totiž tvoříme. Nevymyslíme ji. Je to proces tvoření, nikoli myšlení. Je to tvoření zcela nových způsobů a přístupů k sobě, ke světu a k životu. Proto, když už všechno víte, ale nevíte, co s tím dělat dál, je to zcela v pořádku. Nikdo Vám nedá přesný návod, jak máte tvořit svůj další svět a život. Proto se říká, že vy jste tou změnou. Pokud všechno VÍTE, ale nevíte, co s tím, pak z Vás mluví jen strach. Hlava, která má svou důležitou funkci a dokáže nám ve všem krásně pomáhat, také všechno velice ráda komplikuje a kontroluje. Jakmile se blíží změna, začne se bránit hromadou myšlenek, že něco nejde, protože se bojí, že ztratí svou celoživotní nadvládu a kontrolu nad Vaším životem.

Život, ale tvoříte vy, jste těmi jedinými, kteří mohou vykročit směrem ke každé změně a nové výzvě, která se ukáže. Stačí nepochybovat, věřit a jít.

Shumavan