Nemyslím si o tobě nic - vnímám tě

Slova jsou stále jen slova, až do chvíle, kdy si dovolíte vnímat jejich skutečný obsah. Vnímat tu část pravdy, kterou osobnost nezaslechne, její oči neuvidí a její smysly neprozradí. 

Můžete si jako osobnosti vymyslet kterýkoli fiktivní příběh o sobě, o druhých lidech, o situacích, které vás v životě provázejí, ale pravda vám zůstává stále skryta. Všechny příběhy o tom, jak by mělo vypadat vědomí, světlo a jaká je vlastně pravda, jsou jen fiktivní příběhy plné utrpení, které bez osobnosti zmizí.

 

Skrze zrak a uši osoby i skrze myšlení nevnímáte skutečný obsah. Mysl si ani v nejbujnějších fantaziích nedokáže představit, jak skutečně vypadá vědomí, které promlouvá skrze vše, tedy i tělo člověka, tady na Zemi.

Jak má vypadat tělo vědomí a vědomí těla.
Jak vědomý promlouvá z místa vědomí.

Pravdu odhalí ten, kdo se přestává vědomě vydávat za osobnost, kterou nikdy nebyl a není. Ten, který v každé myšlence vidí hru iluze a této hře již nevěří. A tehdy přestávají žít všechny fiktivní příběhy a postavy. Ve vnímání sice prohlédneš jakoukoli hru osobnosti této duše, především však vnímáš její neskutečnou nádheru, lásku, světlo a nekonečnou moudrost.

Zkuste v každý okamžik zapomenout na fiktivní příběhy, které si mysl tvoří jako obranu vůči všemu a všem, aby přežilo ego.

Zastavte na chvíli myšlenku, nevěřte a podívejte se skrz fikci.
Tehdy nebudete mít na jazyku jiná slova, než říci tomu druhému pravdivě a s plným vědomím. 
VNÍMÁM TĚ.

Přestávám si o tobě vytvářet příběhy. 
Již žádná pozornost k tělu. 
K slovům člověka. K názorům, myšlenkám a vlastním smyšleným příběhům. Jen plná a bdělá pozornost tady a teď.
Jakmile spatříš svou vlastní milující a bezpodmínečnou nekonečnost, nevidíš už nikdy víc v ničem a nikom "nedokonalost". V nikom z lidí, v tom, co přináší život sám.
Vše je tiché, nádherné a milující.

Jak bys tedy v tomto vědomí chtěl mít ještě nějaký záměr, když všechno přirozeně vyvstává z života?
Jak bys v tomto vědomí, chtěl ještě něco hledat, když je to přítomno a vždy jsi tím byl?
Jak bys měl potřebu ještě něco čistit, když je čisto již teď?
Jak bys vnímal své dřívější potřeby, když se tvoje pozornost zcela přesunula jinam?

Nemyslím si o tobě nic.
VNÍMÁM TĚ.
Shumavan