Netutíkej - odejít můžeš vždy

Až přijde v partnerství, jakákoli situace, kdy to bolí, kdy máte touhu se stáhnout, uzavřít před tím druhým a utéct - nedělejte to. Zůstaňte ve spojení se sebou. Zůstaňte spolu, ve spojení s partnerem (rodičem, kamarádkou, kamarádem, dítětem...) V emocích, s bolestí a s čímkoli, co přichází v ten okamžik, kdy se něco silného spustilo a aktivovalo dávné zranění. Dáváte si tím příležitost projít tím společně. Dáváte si tím podporu. Dáváte si tím větší hloubku pro váš vztah. Zůstaňte a už neutíkejte před svou zranitelností. Před tím, jaké emoce se ukazují ve vašem společném prostoru. 

 

Odmítnutý - odmítá sám sebe - odmítá druhého = stále stejná rovnice. 

Namísto toho, aby se cítil někde v koutě sám, ublížený, osamělý, odmítnutý a utekl s tím pocitem do samoty, žádal okamžitý rozchod, či ticho pro svou bolest.... zůstane v sobě, s partnerem a v lásce. 

Neutíká. 

Namísto toho se ještě více spojí. Vím, jak je to těžké. Mnohokrát jsem z takové situace utíkala, plná bolesti, chtěla být sama. Je to vysoký level, již neutíkat. Naopak přijít s vlastní bolestí, vyložit jí pravdivě na stůl a ještě více partnera obejmout a ukázat se v absolutní zranitelnosti. 

Kolik mužů takto utíká a kolik žen... a přitom jsme všichni tak stejní, tak stejně zranitelní a ať se to navenek tváří jako nějaká jiná emoce (vztek, hněv, smutek, lítost....) vždy je pod ní láska. Je tam vždy. Je přítomná a čeká, až se cibule emocí odloupne a ona se ukáže v celé své kráse.

Neutíkejte.
Zůstaňte spolu. 
Ještě víc se propojte, bez útěků, bez sebedestrukcí typu - sebelítost, sebeponižování, stud a vina. 

Ty jednou provždy pošlete k vodě a jděte k další vrstvě - hlouběji. K tomu, co vás činí zranitelnými v kontaktu s jinou bytostí. A jděte ještě dá a hlouběji, až tam, kde není žádné zranění. Kde není žádný zraněný. Jen láska. A ještě hlouběji, do prostoru, kde je jen vědomí - to čisté nic, ticho a všechno.

Všechny tyto vrstvy už znáte, víte o nich, střídají se, prolínají, jste v nich pokaždé jiní a přesto stejní. Tam je cesta objevit, kdo vlastně jste, kdo ve skutečnosti JE, tam za vrstvami. Jestliže je ale ještě potřeba poznat vrstvy nad tím, zůstaňte s nimi ve spojení - to je ta nejrychlejší cesta, jak se jich pustit.

Společně. V sobě. Zůstávat.

Shumavan