Odhodlání znamená, že na ničem jiném nezáleží

ODHODLÁNÍ

Na cestě k tomu být sám sebou, v každé situaci, je nutné probudit v sobě sílu odhodlání.

Odhodlání znamená, že na ničem jiném nezáleží.

 

Je to cesta, kdy v sobě probouzíme mužskou stránku osobnosti, to znamená, vyrovnáváme se podvědomě se svým otcem, otčímem, dědou, partnerem, synem a vlastnostmi, které vnímáme jako mužsky negativní - agresi, sobectví, bezohlednost, jít si za vlastním cílem. Tuto stránu mince pak vyrovnáváte s ženskou - tedy schopností přijímat a podlehnout okolnostem i životu kolem sebe.

Když se odhodláte jít do manželství, přestanete přemýšlet nad tím, jestli by nebyl někdo jiný a vhodnější. Když se odhodláte jít nějakým směrem a máte za sebou bod zlomu, pak ve vás něco konečně dozraje a vy překročíte nekonečné úvahy, že chcete něčeho dosáhnout, přičemž to nakonec nikdy neuděláte, nebo nedotáhnete do konce, ke skutečnému odhodlání, kde je to už o tom: UDĚLÁM TO, NEBO JE KONEC.

Potřebnou sílu a vůli vám dá dno, kterého jste právě dosáhli, pak je potřeba nepřepálit začátek a jít vytrvale pomalými krůčky cestou změny, která se ve vás začne pěstovat po nějaké době jako návyk. Každý návyk se pak jednoduše začlení do nového způsobu vyjadřování sebe sama. Když přijde překážka a odhodlání bude pokulhávat, naučíte se řešení. Tím získáte sílu, sebevědomí a uvědomění, že nic není nemožné, a že to dokážete bez ohledu na ostatní i na okolnosti, ve kterých se právě nacházíte.

Vyzkoušejte si nacházet myšlenky, které vás v životě vždy zabrzdí a nedovolí Vám uskutečnit to, co chcete. Jsou to myšlenky, které vám brání skočit, které vám seberou vůli a odhodlání. Které to jsou? A proč jim věříte?

Odhodlat se, skočit, umět vyřešit danou situaci = naplno žít, naplno se projevit takový, jaký jsem.

Shumavan