Partnerská poradna

Nejčastěji se mě ptáte, jak vytvořit skutečně funkční vztah, kde jsou naplněny všechny vaše potřeby, zároveň tu funguje komunikace a když se vyskytne problém, jak najít společné řešení a neutíkat. Jak k tomu přistupovat, jak to žít. a jak to mám ve svém životě já. 

 

Rozhodně říkám, že to není o štěstí, je to především o tom, že nám to OBĚMA za tu práci na sobě stojí. Stojí nám to za rodinu, kde se my i děti cítíme bezpečně a kde funguje respekt, kterému se děti učí. Naše partnerství funguje už 13 let ve všech fázích před dětmi, s dětmi, se všemi školními problémy při velkých krizích, když do vztahu přichází někdo třetí, kdy se nedaří v dalších životních oblastech, kdy to jeden řešit nechce a druhý musí vynaložit více sil pro obnovu, kdy vztah prochází sexuální krizí, kdy spolu nemůžeme najít společnou řeč a vizi atd. Upřímně vždy říkám, že jsou oblasti, na kterých stále ještě pracuji, jako je vztah k tělu, kde procházím výkyvy, žiji své úspěchy i selhání, tak jak to přichází a jsem ve fázi rozvoje a růstu v mnoha ohledech, ale jsem si jistá, že právě v oblasti partnerství, mám co nabídnout. Chce to jen vaši účast, odhodit ego a podívat se do skutečných kořenů vašich stále se opakujících problémů v partnerství.

 

Nabízím vám tedy partnerské poradenství, kde se podíváme na emoční vzorce, které vám brání být ve vztahu jako individuality, které mají společnou vizi a kde je hlavním pohonným motorem vzájemná láska, namísto boje dvou zraněných dětí. Pozor, není tu příslib, že si to vyřešíte jednou provždy a už nikdy nenarazíte na podobný problém! Jde o to, naučit se, jak se zachovat, pokud se taková situace v životě opět vyskytne a jak vyřešit problém. Budete totiž vědět, z čeho váš osobní problém vychází a co vám v té chvíli u partnera chybí natolik, že se cítíte v ohrožení a vaše disharmonie narůstá. Máme několik možností.

 

1. Na terapii přijdete v páru. To je vůbec nejlepší přístup k tomu, jak celou záležitost vyřešit. Najdeme nedořešené vzorce, které ovlivňují váš přístup k partnerovi a zjistíme, jakým způsobem vrátit do vztahu směrem k sobě i partnerovi to, co vám bytostně chybí. Tento způsob řešení můžete zvolit v případě, že si OBA připustíte, že máte problém-každý za sebe, který se promítá do vztahu. Také je potřeba, abyste OBA chtěli vztah obnovit, byť jste na pokraji rozchodu, nebo rozvodu a už tomu dáváte třeba jen poslední šanci a vaše vzájemná upřímnost.

 

2. Na terapii přijdete každý zvlášť. Jde o situaci, kdy si myslíte, že byste nebyli natolik upřímní sami k sobě i směrem k partnerovi. Pokud máte zábrany před partnerem, je to samozřejmě jedna z věcí, která vašemu vztahu neprospívá. Zábrany musí nejdříve padnout a pak se můžeme posunout směrem k řešení. Můžete přijít za sebou. S každým si promluvím jednu hodinu o samotě a pak se sejdeme společně ve třech a budu pro vás objektivním koučem, který vás nasměruje směrem k vzájemné komunikaci a řešení.

 

3. Na terapii přijde jen jeden z partnerů, najdeme jeho emoční vzorec, vysvětlíme si, jak na tom doma pracovat a jak to řešit dál.

 

Cena je fixní 700 Kč za hodinu práce, pracovat budeme zhruba 2-3 hodiny, záleží jakou formu zvolíte, peníze můžete zaslat po terapii i na účet, není třeba si připravovat hotovost, pokud přesně nevíte, jak dlouho budeme pracovat. Na tuto terapii není nutné docházet pravidelně, stačí jednou, je však nutné přijít s tím, že chcete dojít k řešení, namísto stížností a házení viny na toho druhého. 

 

ZA VÁŠ VZTAH JSTE ZODPOVĚDNÍ OBA DVA, ZA TO KAM JSTE TO SPOLEČNĚ DOTÁHLI VE VAŠEM ÚSPĚCHU I NEÚSPĚCHU. ÚTĚK NIC NEVYŘEŠÍ, V DALŠÍM VZTAHU VÁS DOSTIHNE TEN SAMÝ PROBLÉM, POKUD SE JEDNOU NEROZHODNETE A NEPOSTAVÍTE K JEHO VYŘEŠENÍ ČELEM. JAK VYPADÁ MŮJ PARTNER, JE I MÁ VIZITKA. POKUD MÁM VEDLE SEBE TROSKU BEZ ŽIVOTA, JE TO I MÁ VIZITKA. POKUD MÁM VEDLE SEBE ČLOVĚKA SE ZDRAVÝM SEBEVĚDOMÍM A TVŮRCE, JE TO I MÁ VIZITKA. VZTAH JE MIKROSVĚT TOHO, KDO JSEM.