Strach je ochrana

Proč se lidé tolik bojí konat, jít a skočit do života a výzvy, nechat všemu volný průběh, netlačit, nebojovat, nesnažit se o nic.

Protože STRACH je chrání. 

Je jejich ochranou před tím, že:

 

- selžou
- budou muset převzít zodpovědnost
- dospět
- udělají chybný krok

Nikdy nelze udělat chybný krok, všechno je tak, jak to má být, ať už jste vy v roli člověka, který má naučit něco druhého, upozornit ho na něco, nebo pokud jste v roli člověka, který se má něco naučit. Většinou se tak děje současně.

- budou odmítnuti-příliš lpí na uznání, na projevech lásky, protože si jí nedovolí dát sami (kritika, sebeobviňování, sebelítost, oběť, zraněné vnitřní dítě)

- potřebují mít všechno pod kontrolou-jsou vedeni iluzí, že jsou to oni, kdo dostatečným úsilím ovlivní všechno a všechny=jsou věci, které mají svá načasování, důvody, které žádný záměr nepřekoná...neboť existuje vyšší záměr. Vyšší záměr je dohoda naší duše, že za života vykonáme určité zkoušky, setkáme se s určitými lidmi, prožijeme něco, co jsme se ještě nebyli schopni naučit. Má-li to být smrt někoho blízkého,nebo nehoda, či jakákoli tragická událost, pak je zbytečné se tomu bránit už předem a přestat žít.

JSEM V BEZPEČÍ, JSEM V BEZPEČÍ, JSEM V BEZPEČÍ

Můžete se přestat bát...stěhujte se, měňte práci, opusťte vztahy, kde jste ve strachu namísto lásky, žijte naplno. Co zdánlivě nevyšlo dnes, zítra vyjde jinak. Co je pro vás dnes tragédie, to pro vás zítra bude dokonalost.

Shumavan