Změna musí přijít zevnitř

Možná jste četli o lidech, kteří vyhráli v loterii miliony a přesto, že nemají materiální nouzi, chodí dál, den co den do práce. Vstávají ráno v 6 hodin, po práci si zajdou do oblíbené hospůdky a nemají potřebu cokoli měnit, nebo vylepšovat. Jsou jednoduše spokojení s tím, co je a co mají. Většina lidí, kteří touží po vnějších změnách, si pomyslí, že jsou to blázni. Proč necestují, nekoupí si nový dům, auto, nerozjedou podnikání, neplní si své sny a nezmění kompletně svůj život? 

Je to proto, že tito lidé moudře cítí, že skutečná změna musí nejprve přijít zevnitř. Že kompletní změna vnějšího způsobu života, na základě vnějšího bohatství, není možná, dokud nebude vše připraveno, ukotveno a prožito. Nepřipravených a horlivých hlav, které vnější bohatství a sny, či ideály připravily o všechno, možná zdánlivě fádní, ale skutečné, je mnoho. Všechno je tak, jak to má být, takže i oni měli na počátku možnost volby. Zkušenost vždy poučí.

Někdo trénuje sebeovládání a někdo zase uvědomění, že žádné vnější vylepšení, ani splnění snu, nepřinese sebelásku. Milovat nulu, která se nikdy nestane ničím, co bychom mohli označovat za úspěch, je totiž zkouška ohněm. Zkouška, kterou se snažíme obejít tím, že se snažíme vylepšovat tu současnou bytost, kterou jsme se stali, protože pro nás není dost zářivá a jdeme za svými ideály a ambicemi, ještě předtím, než jsme vnitřně připraveni. 

Věřte, že sebe můžete milovat už teď, i když nic vnějšího nedokážete. Stane se, že sice nic nezměníte na povrchu, ale uvnitř vyrostete do rozměrů klidu a spokojenosti. A když je uvnitř mír, tak venku nezačne bouchat ohňostroj. Jste zcela nenápadní, zcela obyčejní a vyrovnaní a učíte všechny kolem jak vnímat svou krásu, jak měnit vnímání obyčejného na nádherné. 

Někdo má úkol být vidět. Někdo má úkol vidět. Dívej se pozorně, jak to máš ty.

Úspěch a uspěchanost... vychází ze stejného základu.
Mučedník a učedník.... vychází ze stejného základu.
Je to volba.

Veru/Shumavan