Znovuzrození

Miluj, jen miluj...a přinášej světlo i v té největší tmě.

Spirálová bohyně představuje naši vnitřní ženskou sílu. Je celkem běžné najít sochy nebo přívěsky tvaru bohyně se spirálou v břiše. 

Spirála tu označuje dělohu - tedy místo, odkud jsme přišli všichni, ať muži, či ženy. Místo znovuzrození, ale také umírání.

 

Tato spirála představuje kreativní sílu uvnitř, která vychází z naší sakrální čakry. Čakry, která odpovídá ženskému menstruačnímu cyklu, našim touhám, kreativitě,naší sexualitě a vztahům. 

Spirály se mohou otáčet dvěma způsoby. 
Podobně jako směr otáčení čaker. 

Když se naše vnitřní spirála otáčí, stále roste a rozšiřuje se - je nekonečná. V tu chvíli se cítíme úžasně naplnění, usmíváme se v radosti na sebe i na svět, vnímáme jak je život nádherný a naplňující. Když něco tvoříme, píšeme, nebo vaříme s láskou jídlo, zpíváme, tančíme.... jsme v sobě.

Venkovní spirála nám zase připomíná abychom se spojili s ostatními, sdíleli a absorbovali nové informace, které jsou s námi v souladu - jako děloha je houbou, která nasává všechny emoce celého cyklu, v těhotenství, v životě, i my si vybíráme, co do svého světa vpustíme, zda lásku, nebo strach. Děloha není místem strachu a bolesti, je místem nového života a znovuzrození - zdravých hranic. Venkovní spirála nás vede k tomu, abychom světu přinášeli světlo každý den. Abychom se o něj podělili bez podmínek se světem. 

Když se spirála otočí dovnitř a spirálovitě do středu, jdeme do rovnováhy. Připomíná nám, že abychom přinášeli světlo z našeho otevřeného srdce, musíme být ukotveni ve svém středu - ve svém vnitřním prožívání. 

Spirála směrem dovnitř by pro nás měla být léčebnou cestou.

Cestou k tomu, kdo jsme a co chceme od života. 
Když začneme prožívat do hloubky, a to cokoli, bez posuzování, veškerá energie směřuje dovnitř. Je to čas ztišení, kdy se odpojujeme od vnějšího života, abychom mohli tiše naslouchat jen sami sobě. Je to čas cyklu zimy, který nás vede do hloubky, přináší do našeho prostoru mnoho emocí a touhy po zastavení.

Nakonec po tomto zastavení, směřuje spirála zase směrem ven, směrem ke znovuzrození, kde se znovu nadechneme, pustíme vše, co je připraveno odejít z našeho života. Změníme úhel pohledu na myšlenkový příběh, který se otáčel v bludných kruzích a najdeme v tomto zastavení DAR.

DAR ŽIVOTA - ZNOVUZROZENÍ.

Po očistě v potní chýši, z hloubek bezmoci, vycházím na světlo, očištěná, milující, přinášející světlo, znovu dýchám a cítím život v každé buňce svého těla. Přijímám, děkuji, miluji.

Jen miluj a přinášej světlo...
Vejdi do potní chýše - do tmy dělohy a následuj světlo.
Miluj proces.
Miluj sebe v procesu.

V nadcházejícím Štířím úplňku vám přeji hodně hloubky a odvahy sestoupit i k té největší bolesti a zase nahoru ke světlu, lásce, znovuzrození a nádechu.

Shumavan