ZTRÁTA v životě

Když prožíváme v životě velkou ztrátu, cítíme to v těle, jako když se zastaví srdce. Bolest ochromí celé tělo, všechna očekávání a naděje vložená do toho, co jsme ztratili, se rozletí na malé kousky, které se pak marně snažíme poskládat zpět. Stejně jako srdce se zastaví i život, protože je nutné postavit život nový a začít zase od nuly. 

Mnohým se zastaví život přes přísun peněz, zdraví a životní energii. Ztráta má v životě velký význam - je to čas zastavení a sestupu do hloubky. 

 

To, co nás ochromí na duši i na těle není bolest. Ta je přirozeným projevem existence. Vyžaduje čas a trpělivost skutečně jí prožít naplno a neodmítat jí. Neutíkat před ní. I člověk, který na sobě pracuje, od ní utíká mnoha způsoby - tím, že řeší složitosti a zástupné problémy - pořád dokola: peníze, vztah, zdraví - hledá se příčina, ale v takovou chvíli to není podstatné. Stačí zůstat v jednoduchosti a prožít si bolest. Sednout si a nechat jí v těle gradovat na maximum únosnosti a ještě daleko přes ní. Přijmout vše co s ní přichází - neodporovat ničemu. Pak tělo udělá cvak a přichází úleva. Přitom netlačte na úlevu, přijmětě i to, že třeba nepřijde, své nejhorší představy. Nejde o to se zbavit bolesti, jde o to ji přijmout. Tady jsi a já tě vítám.

Pokud odloupnete vrstvu bolesti - u některých vztahů to jde do daleké minulosti a velké hloubky ztráty - chce to tedy delší čas, ukáže se to, co vás skutečně nejvíc ochromuje a nedovolí jít dál. 

Je to STRACH. 

Z toho, že to prožijeme znovu a to nechceme. Chápete proč píšu tak často o tom, že lidé lpí na svém strachu, protože je před něčím chrání... Před znovuprožitím bolesti, ztráty.

Přijít o svůj strach totiž znamená pustit si do života lásku. Do každé buňky těla, která zase začne žít - uzdraví se, začne přijímat energii (peníze, vitalitu). Začne se radovat, milovat o za cenu risku - ztráty. 

Všem přeji, aby strach v životě nebyl tím, kdo za vás žije váš život. Nebojte se o svůj život, jistoty, své děti i o vybudované. Riskujte, hrajte si, měňte - dejte strachu na prdel Některé ztráty v životě neovlivníte, pokud mají přijít, tak přijdou, ale jste těmi, kdo vždy vybírají mezi strachem a láskou. 

Je to na vás.

Orel, nebo myš.

Shumavan