O Shumavanovi

Mé jméno je Veronika Matějková alias Shumavan, nar. 1981

Na počátku roku 2011 se osobní rozvoj stal i mou profesí. 

Nejdříve jsem postupovala čistě metodicky dle daných postupů a zákonitostí (psychoterepeutický výcvik) posléze naplno intuitivně, to když nefungoval jakýkoli naučený přístup ani metodika. Proč? Protože selhal i u mne. Vlastní zkušenost mě dovedla k tomu, že klasický logický, či metodický přístup a analýza toho, co se děje a proč se mi to děje, mě vtahuje stále hlouběji do nekonečného bludného kruhu. Že potřebuji jít hlouběji do své podstaty a do prožitku, který mě dovede k uvědomění. K tomu jsem začala používat dva průvodce - intuici a imaginaci a následně jen svého vnitřního pozorovatele. 

Vnímala jsem, že každý z nás má jiné vnímání reality i toho, co prožívá, nemohu tedy aplikovat jedinou univerzální cestu - jediný lék. Byť existuje i jeden trvalý a vždy neměnný princip, ze kterého vše vychází, cesta k uvědomění si toho, kdo jsme i principu, je u každého jiná.

 

Dnes mám za sebou práci se stovkami lidí a přesto nemohu říci, že VÍM, neboť tu nejhlubší a nejupřímnější cestu k lidské duši a tělu, vidím jako vlastní uvědomění, které je stále v procesu a o tom také píši své články jako shumavan. 

 

Mou nejlepší kvalifikací je osobní zkušenost (prožitek) a cesta jak z toho ven. Není to terapie, ani metoda. Je to něco hlubšího. Je to uvědomění. Terapie totiž předpokládá, že má daný člověk "problém", můj vědomý prožitek mi ale jasně dal možnost prozřít, že neexistuje žádný člověk s problémem - jen s bujnou myslí, která problém vytváří.

 

Dívám se s člověkem na to, co je v jeho životě teď, které potřeby nejsou vyslyšeny a ženou ho jako hlavní motiv ve vztazích a životě. Je to se mnou cesta spíš pro pokročilé, pro ty, kteří už nechtějí stále analyzovat, ale chtějí se rozvíjet na své cestě a chtějí si ke mě přijít pro prožitek pochopení ale i pro nalezení vnitřní síly, hodnoty a lásky. Pracuji intuitivně, nebo čistě prakticky, abychom se dostali do větší hloubky a v souladu s individuálním vnímáním reality. Dalším krokem je pak samotná akce.

Těším se na setkání buď u mě na Šumavě (Javorná - 11km od Železné Rudy), nebo 1 x měsíčně v Praze dle domluvy.

Veru - Shumavan

 

 
 
 
Kontakt